Nawigacja
Strona Główna
Historia E-papierosa
Galeria Osobowości Swiata EP
Sala muzealna
Sala liquidów
MODomania
Historia dostawców
Producenci
Historie e-palaczy
Archiwalne artykuły
Informacje i porady
Forum
Nowinki
Linki
Szukaj
Kontakt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 333
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Sergiusz
Strona główna

WITAMY W MUZEUM

Na stronie muzeum znajdziesz trochę historii dotyczącej e-palenia oraz zdjęcia i opisy popularnych modeli wiodących marek e-papierosów.
Wszystkie przedstawione tu modele są fizycznie dostępne jako eksponaty muzeum i mamy nadzieję że kiedyś doczekają się swojej wystawy. Prosimy zachować ciszę w muzeum i nie dotykać eksponatów :)


Zapraszamy do rejestracji i zwiedzania.Przewodniczka muzeum panna Patrycja poleca:


Kilka słów od kustosza

Produkcja i sprzedaż elektronicznych papierosów to stosunkowo młoda dziedzina. Co prawda pomysł stworzenia „bezpiecznego papierosa” zrodził się już w latach pięćdziesiątych minionego stulecia jednakże e-papieros w obecnej formie pokazał się na rynku dopiero w 2006 roku, a dwa lata wcześniej weszły do sprzedaży pierwsza e-fajka i e-cygara.
Być może niektórym z Was pomysł dokumentowania historii elektronicznego papierosa oraz stworzenia swego rodzaju muzeum może wydawać się zbyt wczesny, jednak tempo w jakim ten rynek się rozwija, zmieniające się modele wypierające starsze typy, napływ nowych dostawców może spowodować że obecna historia odejdzie w cień, a wraz z nią wiele dotychczasowych marek i modeli EP. Dlatego też zdecydowaliśmy się na zebranie w jednym miejscu choć cząstki wszystkiego co dotyczy e-papierosów i e-palenia, od drobnej kolekcji papierosów, przez historię poszczególnych marek i dostawców, po archiwalne doniesienia prasowe. Postaramy się też umieszczać tu użyteczne informacje związane z e-paleniem. Można też podyskutować o historii i eksponatach w zaciszu muzealnej kawiarni czyli na forum wirtualnego muzeum.
Podziękowania w pomocy przy tworzeniu muzeum należą się niektórym dostawcom bez których nie byłoby artykułów dotyczących historii marek czy firm, a nawet niektórych eksponatów, co prawda uszkodzonych ale w doskonałym stanie wizualnym, co w muzeum najważniejsze.

Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich wiodących dostawców elektronicznych papierosów, prosimy o pozostawienie tu cząstki historii o marce sprzedawanych papierosów oraz krótkiej historii firmy, dzięki Wam za kilka lat nikt nie zapomni o początkach e-palenia.
Zapraszamy też do współpracy e-palaczy, liczymy na wasze spostrzeżenia i uwagi co można by dodać co zmienić, będziemy wdzięczni za wszystkie sugestie.

Być może w niedługiej przyszłości środowisko e-palaczy spotka się na jakiejś małej realnej wystawie eksponatów muzeum i paląc swoje zaawansowane technologicznie i bezawaryjne e-papierosy z nostalgią spojrzą na swoje pierwsze modele od których zaczynali, wspomną historię sprzed lat, a młodsi przejdą ciekawą lekcję z tematu początków EP. Tego też Wam i sobie życzę :)

Kustosz Muzeum Elektronicznych Papierosów - daro 

Copyright © 2009 Daro

Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje znajdziesz Tu

INAWERA GROUP VAPER-SHOP

RAJ RAJSTOP-rajstopy, skarpety, pończochy

420,671 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.